Inteligentne budynki
Wizja inteligentnego budynku, czyli konstrukcji wysoce zaawansowanej technologicznie, która obsługiwana jest przez jeden, zintegrowany system zarządzania, jeszcze do niedawna była znana tylko z filmów science-fiction i bajek. Dziś takie domy istnieją, a inżynierowie i architekci robią wszystko, aby zaczęły być one budowane na masową skalę.
Jak działa taki inteligentny budynek? Sterowanie nim za pomocą wspomnianego systemu możliwy jest dzięki szeregowi czujników i detektorów. Pozwalają one nie tylko na kontrolowanie, np.
systemu alarmowego, przeciwpożarowego czy ogrzewania przez domowników. Powodują one, że dom sam reaguje, np.
na zmieniające się warunki atmosferyczne, co z kolei poprawia komfort użytkowników oraz minimalizuje koszty eksploatacji budynku. Dotychczas inteligentne budynki można było spotkać pod postacią biurowców, instytucji czy budynków przemysłowych.
Coraz większe przywiązanie do ekologii i nowatorskich rozwiązań sprawiło jednak, że taki system zaczęto adaptować w domach jednorodzinnych.
Profesjonalny architekt Poznań może sprzedać Ci od razu gotowy projekt. konstrukcje żelbetowe
Polecane artykuły
Specjalne Strefy Ekonomiczne a przemysł chemiczny na przykładzie Krakowskiej SSE
Zachęty finansowe ze strony państwa sprawiają, że jak grzyby po deszczu pojawiają się Specjalne Strefy Ekonomiczne z chętnymi do tworzenia nowych miejsc pracy inwestorów tak zagranicznych, jak i polskich. Dużą zachętą są zwolnienia podatkowe w owych strefach (zwolnienie z podatku dochodowego). To j
Odległości, odległości i jeszcze raz odległości
Marzymy o własnym mieszkaniu dla swojej rodziny, pragniemy powiększyć swoją powierzchnię mieszkalną ze względu na pojawienie się nowych jej członków, marzymy o zmianach, o wyprowadzce za miasto czy też chcemy zapuścić korzenie gdzieś blisko centrum? Obojętnie, jaką motywacją się kierujemy, obojętnie