Wydobycie i hutnictwo miedzi
Miedź to jeden z bardzo ważnych surowców metalicznych na świecie. Jest ona głównie wykorzystywana do wytwarzania przewodników oraz półprzewodników elektrycznych.
Z tego powodu przede wszystkim znajduje swoje zastosowanie w energotechnice, energetyce, zbrojeniach i motoryzacji. Co istotne, wciąż potrzeba jej coraz więcej, dlatego też przykłada się tak dużą wagę do jej produkcji.
Naturalne zasoby miedzi szacuje się na 308 milionów ton. Najbardziej imponujące złoża tego metalu można znaleźć w Pasie Miedziowym, zlokalizowanym w Zambii, w Stanach Zjednoczonych, Środkowym i Północnym Chile, Kongo czy też w Polsce.
Nasz kraj okazuje się też jednym z największych producentów tego surowca na całym świecie. Polskie hutnictwo miedzi zaczęło się rozwijać przede wszystkim w rejonie Dolnego Śląska, ponieważ właśnie tam można było odnaleźć złoża tego surowca.
Później dopiero został odkryty Legnicko-Głogowki Okręg Miedziowy. Warto zauważyć, że to właśnie w tamtej okolicy mieszczą się najbogatsze złoża tego metalu w całej Europie.
Niemal 60% wydobytej miedzi Polska przeznacza na eksport.
Skup złomu Mikołówwww.nagrzewnice-sklep.pl
Polecane artykuły
Specjalne Strefy Ekonomiczne a przemysł chemiczny na przykładzie Krakowskiej SSE
Zachęty finansowe ze strony państwa sprawiają, że jak grzyby po deszczu pojawiają się Specjalne Strefy Ekonomiczne z chętnymi do tworzenia nowych miejsc pracy inwestorów tak zagranicznych, jak i polskich. Dużą zachętą są zwolnienia podatkowe w owych strefach (zwolnienie z podatku dochodowego). To j
Odległości, odległości i jeszcze raz odległości
Marzymy o własnym mieszkaniu dla swojej rodziny, pragniemy powiększyć swoją powierzchnię mieszkalną ze względu na pojawienie się nowych jej członków, marzymy o zmianach, o wyprowadzce za miasto czy też chcemy zapuścić korzenie gdzieś blisko centrum? Obojętnie, jaką motywacją się kierujemy, obojętnie